Biography

9. července 2016 v 13:12 | © Kate | woodley-daily

Shailene Diann Woodley se narodila 15. listopadu 1991 v městečku Smi Valley v Kalifornii. Jejími rodiči jsou Lori a Lonnie Woodley, kteří se rozvedli, když bylo Shailene 15 let. Má jednoho mladšího bratra Tannera. V 15-ti letech jí byla diagnostikovaná skolióza a tak musela 2 roky nosit bederní pás, aby se jí páteř zlepšila. Léčba byla úspěšná. V 18 letech se se svým tehdejším přítelem odstěhovala do New Yourku, kde začala pracovat v obchodě Aperican Apparel. I poté co se rozešli, Shailene v New Yourku zůstala, ale se věnovala herectví.

Když byly Shailene 4 roky, začala se objevovat v reklamách. Následovala i první herecká role a poprvé se na obrazovkách objevila v roce 1999 ve věku osmi let, když si zahrála ve filmu Replacing Dad (Otcův návrat). Pak následovaly nějaké epizodní role, například v seriálu The District (2000), The O.C. (2003) nebo Crossing Jordan (2001)

V roce 2008 byla Shailene obsazena do seriálu The Secret Life of the American Teenager, kde po dobu pěti let hrála postavu Amy Juergens. V roce 2011 se dočkala i prvního průlomu v kinech, když si zahrála Alexandru King po boku George Clooneyho ve filmu The Descendants (Děti moje). Za tuto roli Shailene vyhrála Independent Spirit Award, 2012 MTV Movie Awards Breakthrough Performance Award a taky byla nominovaná na Zlatý Glóbus.

V roce 2012 dostala roli Mary-Jane Watson v remaku Spider-Mana a v březnu dalšího roku svou roli natočila. Později však bylo oznámeno, že její část bude z filmu vystřižena, aby se děj mohl plně soustředit na Petera a Gwen. V tomto roce natočila Divergent, první díl filmu podle stejnomené knihy Veronicy Roth. Shailene si zde zahrála hlavní postavu Beatrice "Tris" Prior. V Březnu roku 2013 bylo oznámeno, že si Shailene zahraje v dalším filmu na motivy knížky. Dostala totiž roli Hazel Grace Lancaster ve filmu The Fault In Our Stars, na motivy stejnomené knihy Johna Greena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama